A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sajt. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sajt. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. január 5., csütörtök

Zelleres saláta

Új év, új fogadalmak! A fogyókúra kb. minden második ember újévi fogadalmában benne van, nálunk ez nem rám esik.:-) Talán ez a saláta is hozzájárulhat a kilók leküzdéséhez.
Alapvető hozzávaló a zeller, alma és dió. De bármivel lehet kombinálni amival kedvünk van. Én most répával, sajttal és snidlinggel készítettem, de készítettem már savanyú uborkával, hagymával, sonkával, ananásszal is. A zellerre egyébként mosttanában kattantam rá, az íze mellett a ropogósságát is szeretem. 


 
A saláta alapanyagokat vékony kis pálcikákra vágtam (mint a gyufaszál). A diót mozsárban megtörtem, van amikor meg is pirítom (száraz serpenyőben), de ez nem kötelező. Csináltam hozzá majonézt, ami a következőkből áll:
1 tojás sárgája, 1 teáskanál mustár, kb. 0,5 dl olaj, porcukor, só, bors, citromlé. Nem kell tőle megijedni, nem nehéz megcsinálni, kb. 10 perc alatt elkészül és finomabb is mint a bolti. Eredetileg étolajjal készül, de az olívaolaj is tökéletes hozzá.


A tojás sárgáját és a mustárt habverővel elkezdem keverni, majd kis adagokban adagolom hozzá az olajat. Hivatalosan vékony sugárban kell önteni, vagy cseppenként, de ezt egyedül nehéz kivitelezni. Ha belement az olaj akkor ízesítem. Mivel a majonéz viszonylag sűrű és nem is nagy mennyiség, én tejfölel hígítottam, de joghurttal is készíthető. Akkor még hígabb lesz, ami ennél a salátánál nem baj, nem igényi a sok majonézt, mint a krumpli saláta.


A saláta mellé került még egy kis sült malachús, amit már éppen kezdtünk megunni. Ezért a húst fölvágtam apró csíkokra és egy kis hagymával megpirítottam. Ezt beletömködtem egy pitába, reszelt sajttal együtt és már készen is volt a vacsora.

2010. május 12., szerda

Gombás, sajtszószos tészta

Néha van úgy az ember, hogy egy hosszú, fárasztó nap után nem vágyik másra, csak valami gyorsan elkészíthető, finom és meleg vacsorára. De hazafelé az úton nem mindig áll össze a kép, hogy mi is legyen az a vacsora. Főleg, ha mindenből csak egy kicsi mennyiség van a hűtőben.

Így voltam ezzel én is ma este. Végül kialakult ez a gombás, sajtszószos tészta, ami beteljesítette a vágyakat:-)

Szóval volt itthon
  • 4 szem közepes nagyságú gomba
  • a kertből frissen kiszedett póré hagyma
  • többfajta, nem túl nagy darab sajt (edami, füstölt sajt, pannónia, bármi jó)
  • 1/2 doboz kefír + 1 teáskanál liszt a habaráshoz
  • valamilyen tészta, én házi szélesmetéltet főztem.
Egy kis olajon megpirítottam a hagymakarikákat, majd beledobtam a szeletekbe vágott gombát. Közepes lángon pirítottam kb. 10 percig. Közben a tészta vizét felraktam főni, azért, hogy pont egyszerre készüljön el az étel. 10 perc után beletettem mindegyik sajtból kb. egy-egy marékkal, van amit reszelve, van amit csak apróra szeletelve. A sajt mellé kell egy kis folyadék, különben csak csomósodik és nem olvad fel rendesen. Ha nincs elég leve akkor a tészta főzővizéből nyugodtan lehet bele kanalazni.
Amikor teljesen felolvadt a sajt beleöntöttem a liszttel összekevert kefírt, és pár percig forraltam. Nem árt hígítani egy kicsit a főzővízzel, mert amikor kihűl egy kicsit besűrűsödik.
Én sóval, őrölt borssal és a legvégén szárított kakukkfűvel ízesítettem. A tetejére még egy kis parmezán sajt is jutott.