A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fagyasztás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fagyasztás. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. október 3., vasárnap

Káosz az éléskamrában

Nagy dilemma, hogy amikor így néz ki az ember konyhája akkor mit főzzön és egyen ebédre. Mert valamit enni kell ilyenkor is. A szendvicsen, virslin, csokin, kekszen már túl vagyunk, mostmár muszáj valami rendeset is enni.

Ilyenkor jól jön a készen lefagyasztott kaja, amit pár héttel ezelőtt már tutira meguntunk, és nem bírtunk megenni.
Az én fagyómban majdnem mindig van 1-2 doboz húsleves, mert egyszerűen imádom és sokféle leveshez fel lehet használni (borsó, hagyma stb.). Anyukám literszámra főzi nekem.

Szóval ebben a kétségbeejtő pillanatban is szerencsére volt mit előkapni a hűtőből, és csak kis befektetéssel egész jó ebéd kerekedett belőle.

Az üres húslevesből készült egy kis zöldségleves, amihez csak 2 szál répa és egy szál zöldség kellett. Ezeket karikára szelve kb. 10-15 percig  kacsazsíron pirítottam, majd felöntöttem a húslevessel. Amikor a zöldség már majdnem megpuhult tettem bele egy kis tésztát és apróra vágott petrezselyemzöldet is. Fél óra alatt készen is volt.

Amíg a leves főtt pucoltam pár krumplit, vékony karikára szelve beletettem egy teflon edénybe, amibe szintén kacsazsírt olvasztottam. Fedővel a tetején kb. fél óra alatt jó puhára párolódott. A vége felé én magasabbra veszem a hőmérsékletet alatta, mert akkor jól megpirul. A végén mehet ebbe is egy kis petrezselyemzöld. Amikor készen lett, rátettem a már kiolvadt kacsacombokat, ami jól át is melegedett benne.

Desszertnek jutott még egy kis szilvásgombóc is, porcukorral a tetején.

Két nap múlva már úgy néz ki új színben fog pompázni a konyhám, már nagyon várom:D