A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csirke. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csirke. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. március 2., szombat

Aszalt sárgabarackkal töltött csirkemell

Mostanában komoly alkotói válságban szenvedek, sokszor nem tudom mit főzzek. Ezért elővettem a régi receptes újságjaimat és szemezgettem belőle. És az első választás jónak bizonyult.

Hozzávalók:
  • 2 db csirkemell
  • 2 marék aszalt sárgabarack apróra vágva
  • 6 vékony szelet szalonna vagy bacon 
  • só, bors
A csirkemellet hosszában bevágtam és kiterítettem, sóztam, borsoztam. A közepére halmoztam az aszalt sárgabarackot, majd amennyire tudtam szorosan feltekertem. Kívülről betekertem a szalonnával, majd betettem a sütőbe. 180 fokon 30 perc alatt megsült. Mi krumplipürével ettük.


2013. február 17., vasárnap

Mozzarellás csirkemell

Ez is egy jól bevált könnyű kis ebéd vagy vacsora Stahl Judit után szabadon.

Hozzávalók:
  • 2 db csirkemell
  • 3-4  db paradicsom, vagy télen aszalt paradicsom
  • 1 csomag mozzarella sajt
  • 2-3 evőkanál ketchup
  • só, bors, oregánó, bazsalikom
A csirkemellfilét vékonyabb szeletekre vágtam, megsóztam, borsoztam, és az egészet beletettem egy olajjal meglocsolt jénai sütőtálba (elő is lehet sütni, de szükségtelen, mert így is megsül 30 perc alatt). Ezután megkentem ketchuppal, megszórtam oregánóval. Erre jött még rá a paradicsom és a mozzarella. 180 fokos sütőben sütöttem 30 percig, az első 15 percben alufóliával lefedve. Mire megsül enged egy kis levet a csirke ami összesül az olajjal és jó kis szaft lesz belőle.




2012. július 23., hétfő

Gombapörkölt csirkemellel

Hívhatnánk úgy is, hogy csirkepörkölt gombával, de alapvetően ez egy gombapörköltnek indult.

Gondoltam ki kellene próbálni valamilyen újfajta gombát, mert általában csak a csiperkét ismerjük, esszük, meg néhanapján a laskát. Kapóra is jött, hogy a piacon árultak szegfűgombát.  Először fél kilót akartam venni, de éppen akkor nem volt elég pénz nálam, ezért 30 dekát vásároltam (3500 Ft kilója). Mint utóbb kiderült elég lett volna a fele mennyiség is, mert annyira macerás volt megtisztítani, hogy a végére már a hajam kihulott tőle.
Hozzávalók:
  • 30 dkg szegfűgomba
  • 1 pár csirkemellfilé
  • 1 fej vöröshagyma
  • őrölt paprika, só, bors, kakukkfű
  • kb. fél pohár tejföl (a nagyból)
Először egy kevés kacsazsíron megpirítottam a hagymát, majd rászórtam két teáskanál paprikát. Ezután beletettem a kockákra vágott csirkemellet, kicsit átforgattam, megsóztam, majd felöntöttem vízzel. Kb. 20 perc után beletettem a gombát is.

A gombát előző este tisztítottam meg, csak erős idegzetűeknek ajánlom:-) Mivel a szegfűgomba elég apró gomba, és mint olvasom a fű között terem, hát nem csoda, hogy tele volt fűszálakkal. Én elkövettem azt a hibát, hogy egyből vizet engedtem rá, amitől a fűszálak jól rátapadtak, és szinte csak egyenként lehetett kiszedegetni belőle. Szóval a 30 deka gombát vagy egy órán keresztül tisztogattam.



Főztem még 20 percig, majd beletettem fél pohár tejfölt és még összeforraltam. Mielőtt elzártam frissen őröltem bele borsot, és szórtam bele kakukkfüvet is. A gombás ételekbe én mindig teszek kakukkfüvet is, szerintem olyan jól passzolnak. Én végül is tésztát főztem hozzá, de galuskával is kitűnő.



2010. május 10., hétfő

Indul a grill szezon!

Már alig vártuk a jó időt, hogy megnyithassuk a grill szezont. Persze ez a hétvége nem volt erre a legalkalmasabb, mert az eső folyton ijesztgetett bennünket, de a tervezésnél még azt hittük megússzuk. Végül is mindent sikerült megsütni, mindenki jóllakot és csak ezután szakadt le az ég nagy erővel:-D.

A grillezésre már jó pár nappal előkészülünk, mert a sertés húsnak jót tesz, ha néhány napot áll a pácban. Az express pácokat nem nagyon szeretjük. De a csirkét, halat elég előző este előkészíteni, a zöldségeket pedig előtte pár órával. Erre az alkalomra is elkészült a túrós-sajtos pogácsa, volt majonézes krumpli és friss saláta is.

Az én kedvencem a nyársra felszúrt csirkemell, ananász, szalonna, esetleg gomba társaságában. Egy pár csirkemellet kockáztam fel, nem túl kicsi darabokra. Megszórtam őrölt borssal, és őröltem rá olasz fűszerkeveréket. Esetleg lehet még rá tenni összepréselt fokhagymát is, biztos, hogy nem rontja el. Olíva olajat öntöttem rá és egy éjszakára betettem a hűtőbe. Sütés előtt készítem el a nyársakat, amihez a szalonnát és az ananászt felkockázom. Nem nagyon szeretem a konzerveket, de ehhez mindig konzerv ananászt használok, mert szerintem az édes ananász és a sós szalonna együtt nagyon különleges ízt ad.
Mielőtt felhúzom a nyársra a csirkét egy kicsit megsózom. A nyársra először a csirke megy, majd ananász, szalonna, ananász és megint csirke. Most sikerült olyan gombát kapni, aminek a tönkje jól egyben maradt, és szeletekben jól lehetett nyársalni. A kis fej gombával nekem nincs jó tapasztalatom, mert mindig eltörik. Ennyi húsból én 8-9 nyársat szoktam készíteni, és azért is szeretem mert  csirke melle nem lesz olyan számomra ehetetlenül száraz.


Ez alkalommal újítottunk a repertoáron és grilleztünk tintahal karikákat is. Tegnap este készítettük el, és ebben a férjem volt a főszakács (de szerencsére elmondta a receptet:-D, nagyon egyszerű). A friss tintahal karikákat megsózta, borsozta, megszórta apróra vágott fokhagymával és provance-i fűszerkeverékkel. Meglocsolta pár csepp citromlével és olíva olajjal.

A sütésnél segítségül kellett hívnunk az elektromos grillezőt is, mert nagyon sokan voltunk. De a tintahalnak talán jobb is volt így, mert a rácsokon bepotyogott volna.

A végeredmény magáért beszél, nem maradt belőle egy darab sem, a vendégeknek nagyon ízlett, nekünk nem is jutott belőle:-(

De ezzel a szezont megnyitottuk a kapunk nyitva áll:-P