Először csak tesztelésre vásároltam mosódiót, mert nagyon kíváncsi voltam hogyan működik. Mostmár elmondhatom, hogy állandó használó és rajongó vagyok. Bár az illata egy kicsit szokatlan száraz állapotában, de ez a mosott ruhákon szerintem egyáltalán nem érzhető.
A használata nagyon egyszerű. Egy kicsi vászon zacskóba (ami a fél kilós kiszerelésű mosódió egységcsomagban benne van) 8-10 db fél mosódió héjat teszek, a zacskó száját jól bekötöm és beteszem a ruhák közé. Egy ilyen kis csomag 3-4-szer felhasználható, ahogy most olvasgatom attól függően, hogy milyen hőfokon mosunk vele.
Azt, hogy van e még saponin (hatóanyag) tartalma a dió héjának úgy lehet megállapítani, hogy vizesen össze kell nyomni, és ha megjelenik a szélén a hab akkor még használható. Amikor még jó akkor vastagabb is a héj.
Fontos, hogy a dió nem alkalmas a fehérítésre, ezért fehér ruhákhoz mindenképpen használni kell oxigénes fehérítőt mellé.
Számomra kevésbé volt meggyőző az ökomosóporok használata. Bár hatásfokban szerintem nincs különbség a "hagyományos" mosóporokhoz képest, viszont az illatát nem tudtam megszokni egy doboz elhasználása után sem.
Kipróbáltam a folyékony változatot is. Ezt általában a külön mosott ingekhez használom.
A foltokat, ingnyakat én mosószappannal szoktam előkezelni.
Az öblítő használatot is megreformáltam, a nagyon illatos ruhák nálunk megszűntek. Helyette viszont van öko öblítőszer felváltva ecetes-illóolajos oldattal. A leggyakrabban narancsolajos, vagy mandarinos illóolajat használok, de néha a mentásat is szoktam. Az ecettől nem kell félni, nem lesz tőle ecet szagú a ruha. És a ruhák puhasága, és mellesleg a színe is megmarad.
Néhány leírás, hasznos tanács még a mosódióról, illetve egy tudományos megközelítés a hagyományos mosószerek használatáról:
http://www.mosodionagyker.hu/http://tisztatertechnologia.hu/?p=hir&id=295
Próbáltátok már a mosódiót?
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése